Kaspar peab enda töös kõige võluvamaks ülesandeid, mis on tihtilugu peadpööritavalt keerulised. Sõna „keeruline“ võrdub tema jaoks sõnaga „huvitav“ ning kui selle kiiluvees on võimalik viia klient soovitud eesmärgini, leiab ta end parimas mõttes mugavustsoonist.
„Naudin uusi teadmisi, mida vaidluste lahendamine pakub“, ütleb Kaspar meenutades ühte istungit, kus muuhulgas oli juttu ka kremoonidest. „Ärge küsige miks, aga abiks tuli teadmine, et tegemist on Itaalias asuva Cremona linna järgi nime saanud aknasulguritega. Taolised lood hoiavad töö põneva ning mitmekesisena. Ja boonuseks – ristsõnu on iga aastaga aina lihtsam lahendada.“
Advokaadibüroo oli Kaspari jaoks täiesti loogiline karjäärivalik, sest juba 10-aastane Kaspar teadis, et temast peab ühel päeval saama advokaat. Aga põhikoolis ja gümnaasiumis olid tal just reaalained väga tugevad ning ta otsustas esimese hooga minna õppima hoopis ehitusinseneriks. Alles hiljem mõistis ta, et 10-aastane Kaspar oli üllatavalt tark. Õnneks pole inseneritarkus mööda külgi maha jooksnud ning tuleb nii mõneski ehitusvaldkonda puudutavas vaidluses tänini kasuks. Kuna vaidlusi võidetakse reeglina pigem tõendite, mitte paragrahvide abil, siis ehitustehnilistes nüanssides ja mõistetes orienteerumine aitab ka kohtule usutavat lugu paremini jutustada. „Aga kuna olen hingelt maapoiss, siis pean keskkonnaõigust eriti just taastuvenergeetika ja rohe-eesmärkide kontekstis valdkonnaks, mis mu südamele eriliselt lähedal on.“
Ennast kirjeldades möönab Kaspar, et teda hästi tundvad inimesed ütlevad, et ta on suhtluses väga tähelepanelik, loeb hästi ruumi ning näeb inimeste sõnade taha. See oskus aitab orienteeruda keerukates sotsiaalsetes situatsioonides ning märgata asju, mida pinna pealt pole võimalik tuvastada. „Pole vast tarvis põhjendada, kui oluline on vaidleja jaoks oskus eristada „mida“ inimene ütleb sellest, „miks“ inimene midagi ütleb, olgu tegu kliendi või kohtu ootuste juhtimisega.“ selgitab ta oma tugevuste olulisust advokaadina.
Kaspari teekonda Eversheds Sutherlandini võib tema endi sõnul iseloomustada sõnaga „klassikaline“ – ta nägi end kõnetavat kuulutust, kohtus juhtivpartner Maivi Otsaga intervjuul ning üheskoos leiti, et klapp on hea. 2021. aasta sügisest alates ongi Kaspar menetluste tiimi liige.
Kaspari arvates ei ole küsimus Eversheds Sutherlandiga liitumise puhul mitte niivõrd „miks“, vaid „kes“. „Eversheds Sutherlandi tiimi sobib inimene, kes väärtustab paljude väikeste ja lihtsate ülesannete asemel suuri ning keerulisi. Inimene, kes suudab keskenduda mitte niivõrd paragrahvile endale, kuivõrd sellele, kuidas paragrahv panna kliendi huvides tööle. Inimene, kel on võime orienteeruda keerukates olukordades ning planeerida tegevusi ette. See inimene leiab põhjuseid meiega liitumiseks piisavalt.“ põhjendab ta entusiastlikult.

Oma ligi kolmeaastase aja jooksul Eversheds Sutherlandis pole ta aga kordagi tundnud, et töö hakkaks eraelu häirima. „Vastupidi, tihtipeale on töö just see, mis hobidega tegelemist tagant lükkab. Näiteks padeli mängimiseni jõudsin justnimelt tänu kolleegidele Erko-Andreasele ja Jüri-Karlile ning tänaseks saaksime kogu tiimi peale juba mitu võistkonda kokku panna.“ põhjendab ta rõõmsalt. Kaspar kirjeldab end isiksuselt väga võistlushimulisena, seetõttu naudib ta väga, et büroo korraldab igal kevadel sammuvõistlust. „Kuna mulle väga meeldib küpsetada ka ja see aitab mul asjad kenasti tasakaalus hoida“ lisab ta muiates ning lisab, et ka ühelgi pikemal reisil pole töö pärast jäänud käimata, eriti kuna büroo võimaldab puhkusi planeerida väga paindlikult ning puhkusepäevi on rohkem, kui seadus ette näeb.
Lisaks aitavad väiksematele ettevõtmistele aitavad meeskonnavaimu hoida erinevad suuremad ühisüritused. „Aasta tippsündmus on muidugi Baltic Meeting, kus Tallinna, Riia ja Vilniuse bürood saavad mõnes heldema UV-indeksiga paigas kokku ning loovad koos sedasorti mälestusi, millest räägitakse vähemalt järgmise Baltic Meetinguni.“
Peamine ja olulisim erinevus kõigist teistest büroodest olevatki meie ülemaailmne võrgustik. „Kuulume Eversheds Sutherland büroode n-ö ketti, mis ühendab büroosid üle kogu maailma. Kõige tihemini tähendab see koostööd Baltikumi kolleegidega Riiast ja Vilniusest, aga muidugi ka Londonist, Hamburgist või Hong Kongist. Sedasorti võrgustik aitab meil ambitsioonikale kliendile pakkuda väga laiapõhjalist oskusteavet, kuidas klient enda eesmärgini võiks jõuda.“ peab ta Eversheds Sutherlandi täiesti unikaalseks advokaadibürooks Eestis.
Suhtlus partnerbüroodega on talle ka isiklikul tasandil väga oluline. „Näiteks 2024. aasta kevadel käisin Birminghamis Litigation & Dispute Management konverentsil, kust tulin lisaks tugevale enesearengule tagasi väga heade kontaktidega muuhulgas Viinist, Bernist, Edinburghist ja Ipswichist. Büroo pakub ka lähetuse võimalust, sihtkohtadega näiteks Stockholmi, Viini, Lissaboni, Madridi, Rooma jne. Sellised võimalused aitavad mul spetsialistina end maksimaalselt teostada ja arendada.“ kirjeldab ta.
Igapäevaselt saab aga koostööd teha meie Eesti kolleegidega, kus esimene märksõna, mis tal enda kolleege iseloomustades silme ette tuleb, on „intelligentne“. „Kõik meie büroo spetsialistid on professionaalid, kes ei pelga enda mõtteid jagamast. Eriti väärtustan kontakti enda patrooni Toomasega, kes pole kunagi väljendanud, et tal pole aega või tahtmist mõnd töist (aga ka mittetöist) teemat arutada“, tõdeb ta tunnustavalt.

*lugu avaldati algselt Eversheds Sutherland Career kodulehel*
Artikkel: https://evershedssutherlandcareer.ee/meie-lood/